2 grudnia 2023

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Wbudowana pamięć urządzeń

To we wbudowanej pamięci urządzenia przechowywane są wszystkie pliki multimedialne – grafiki, zdjęcia, muzyka czy filmy video. Pliki te zajmują bardzo dużo miejsca w porównaniu z innymi danymi, które przechowujesz na telefonie, np.

kontakty czy dane z książki adresowej. Pamięć wbudowana zazwyczaj jest większa od pamięci RAM, ale musi obejmować minimum 512 MB.

W urządzeniach o stosunkowo przeciętnych parametrach pamięć wewnętrzna liczy około 8 GB, a urządzenia najwyższej jakości mają ten wskaźnik dochodzący do nawet 64 GB pamięci. Kupując np.

smartfon warto jest dobrze przeanalizować wielkość wbudowanej pamięci, gdyż to od niej będzie w dużej mierze zależała jakość pracy i wydajność urządzenia. Nie należy też rezygnować z większej pamięci wewnętrznej tłumacząc sobie to faktem, iż można przecież do urządzenia podłączyć kartę pamięci o dużej pojemności.

Niestety nie tak to działa i większość aplikacji systemowych czy innych zainstalowanych programów musi być zapisana na pamięci wewnętrznej telefonu, aby poprawnie działać.