24 października 2021

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

The Ra’s Lanuf Refinery

The Ra’s Lanuf Refinery jest częścią rafinerii ropy naftowej Ras al-Unuf w Libii. Jest to część większego kompleksu petrochemicznego, obejmuje także produkcję wyrobów ropopochodnych. Do 9 marca 2009 roku The Ra’s Lanuf Refinery była obsługiwana i zarządzana przez RASCO, spółkę zależną od National Oil Corporation. Aktualnie rafineria The Ra’s Lanuf Refinery podlega libijskiemu zarządcy Oil Refining Company. The Ra’s Lanuf Refinery została utworzona w 1984 roku. W 2007 roku zarządcy rafinerii podjęli decyzję o rozszerzeniu działalności rafinerii o produkcję benzenu oraz butadienu.

W 2008 roku zarządcy The Ra’s Lanuf Refinery podpisali kontrakt na 2000000000 dolarów. Kontrakt uwzględniał powstanie m.in. kilku filii rafinerii, także poza granicami Libii. W kontrakcie uwzględniono także regulacje dotyczące modernizacji i rozbudowy rafinerii w Libii. Prace modernizacyjne w The Ra’s Lanuf Refinery trwały do 2013 roku.

Side load carton semiautomatic sachets packaging system skup złomu Ruda Śląska http://www.wostal.biz/skup-zlomu-ruda-slaska.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Dzisiaj rafineria jest jedną z największych i najbardziej dochodowych w kraju.