21 stycznia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

The Paraguaná Refinery Complex

The Paraguaná Refinery Complex to rafineryjny kompleks znajdujący się w Wenezueli. Obecnie komplekst ten jest uważany za jedne z trzech najwiekszych na świecie koncernów petrochemicznych. Przed nim plasują się kompleksy Jamnagar z Indii oraz Ulsan z Korei Południowej. The Paraguaná Refinery Complex utworzono poprzez fuzję rafinerii Amuay, rafinerii Bajo Grande oraz rafinerii Cardón. Miało to miejsce w 2012 roku.

Obecnie w The Paraguaná Refinery Complex wydobywa się dziennie około 955 tysięcy baryłek ropy naftowej. Jest to równoznaczne z ponad 150 tysiącami metrów sześciennych surowca. Rafineria The Paraguaná Refinery Complex jest położona na półwyspie Paraguana w stanie Falcón. Jest to zachodnie wybrzeże jeziora Maracaibo. Obecnie całkowite wydobycie z tej rafinerii pozwala pokryć ponad 70% całego zapotrzebowania energetycznego Wenezueli.

www.ihwc2010.com Vita Polymers Polska - Producent pianki poliuretanowej skup złomu Chorzów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-chorzow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu

Resztę surowców energetycznych Wenezuela sprowadza z importu, wspiera się także innymi własnymi surowcami energetycznymi.