13 sierpnia 2020

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Sukcesy nowych osiedli

Nie ma roku, by w największych miastach naszego kraju nie pojawiały się nowe osiedla mieszkaniowe. Część z nich zyskuje duży rozgłos jako inwestycje, za którymi stoją deweloperzy o uznanej renomie. Nie da się ukryć, że są oni w stanie zapewnić swoim przedsięwzięciom najlepszą oprawę w sferze reklamy oraz public relations. Co za tym idzie perspektywa ściągnięcia do biur sprzedaży tłumów jest w takim układzie największa. Wiele nowych osiedli zachwyca takimi cechami jak doskonała lokalizacja czy wysokiej jakości rozwiązania architektoniczne. Tak zwane flagowe inwestycje są z reguły powierzane cenionym architektom, jacy dbają o to, by gotowa całość robiła dobre wrażenie.

Wszak wykonane budynki są w tym momencie wizytówką nie tylko samego inwestora-dewelopera, ale także projektantów, jacy wypracowali całą koncepcję w drobnych detalach. Lokale, które stanowią atut W zasadzie w dużym mieście nowe i solidnie promowane osiedle zawsze ma ogromny potencjał w zakresie przyciągania nabywców mieszkań. Faktem jest również to, że deweloper, by zapewnić sobie finansową płynność musi cały czas inwestować w nowe projekty. Dlatego zależy mu na wypracowaniu jak najlepszych zysków. Te pojawią się tylko wówczas, kiedy uda się sprzedać odpowiednio dużo mieszkań. Oprócz nich cennym źródłem gotówki mogą być także lokale użytkowe przeznaczone pod handel i usługi.

Towarzyszą one w tym momencie większości realizowanych inwestycji. Przede wszystkim dlatego, że takie jest oczekiwanie mieszkańców – zależy im chociażby na tym, by łatwo i szybko zrobić zakupy. Zieleń i zaplecze rekreacyjne na osiedlach Osiedla mogą mieć różną wielkość – wszystko jest uzależnione od tego, jakich rozmiarów jest działka przeznaczona pod inwestycję. Z reguły im jest ona większa, tym więcej elementów przewidzianych w projekcie można urzeczywistnić. Poza samą zabudową coraz większą wagę przywiązuje się także do wszelkich elementów zieleni. Drzewa, spacerowe alejki oraz place zabaw i skwery są mile widziane.

Sprawiają, że teren staje się atrakcyjniejszy i ma lepsze walory użytkowe. Zwykle wszelkie „dodatki” tego typu przekładają się automatycznie na wyższą cenę oferowanych mieszkań, jednak z tym nabywcy zawsze muszą się liczyć.