21 stycznia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Serwisy hostingowe nie tylko dla piratów

Każda treść, która jest dostępna w internecie musi być przechowywana na jakimś serwerze. Dotyczy to zarówno stron internetowych, jak i pojedynczych plików, które są udostępniane do pobrania.

Czasami chcemy coś wysłać znajomym, ale z uwagi na ograniczenia wielkości załączników nie możemy zrobić tego drogą mailową. Z myślą o takich potrzebach powstały serwisy z darmowym hostingiem.

Czasami nawet bez rejestracji można wysłać na serwer pliki o naprawdę dużych gabarytach, liczące nawet kilkaset megabajtów. Po udanym uploadzie dostajemy link do pobrania, który można komuś przekazać lub opublikować na forum dyskusyjnym.

self service sales Nowoczesne oprogramowanie dla firm produkcyjnych w nowej odsłonie

To przydatna opcja dla studentów rozpowszechniających skrypty i opracowania przed egzaminami. Hostingowe usługi mają też swoje ciemne strony.

Często wykorzystują je piraci, aby dystrybuować nielegalne kopie filmów, gier i programów. Inną bolączką są niespodziewanie znikające pliki.

Rosnąca liczba przesyłanych na serwery treści powoduje, że niektóre są automatycznie usuwane, by zrobić miejsce dla nowych.