4 grudnia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Rafineria Bina

Rafineria Bina jest rafinerią ropy naftowej, mieści się w Indiach i jest obecnie jednym z największych koncernów tego typu w kraju. Rafineria znajduje się w dzielnicy Bina Sagar w stanie Madhya Pradesh. Rafineria jest dzisiaj własnością prywatną, obecnie jest zarządzana przez Bharat Oman Rafinerii Limited (BORL). Koncern ten jest aktualnie jednym z największych koncernów naftowych w całej Azji.

Roczne wydobycie ropy naftowej w rafinerii Bina sięga ponad 43 milionów baryłek surowca. Jest to równoznaczne z wydobyciem około 6 milionów ton sześciennych ropy naftowej. Taki wynik plasuje rafinerię Bina w czołówce światowych rafinerii ropy naftowej. Rafineria Bina jest wciąż ulepszana i modernizowana, z roku na rok zwiększa także swoje wydobycie.

Zarząd chce także, aby działalność rafineryjna nie miała szkodliwego wpływu na środowisko naturalne, dlatego też stara się na każdym etapie pracować zgodnie z wymogami wszystkich obowiązujących obecnie norm i standardów dotyczących wydobywania i przetwarzania ropy naftowej.