pon. Lut 24th, 2020

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Melisa lekarska

Melisa lekarska to najbardziej rozpowszechniony i znany lek ziołowy dostępny bez recepty, który ma działanie uspakajające.

Nic dziwnego, ponieważ herbata czy napar przygotowany z liści tej rośliny działa kojąco na nerwy, pomaga zwiększyć koncentrację i spokojnie zasnąć.

Co najważniejsze, można go stosować przez długi okres czasu ze względu na delikatne działanie i brak możliwości uzależnienia.

Oprócz tych właściwości, melisa lekarska wspomaga leczenie zaburzeń trawiennych, ponieważ wykazuje działanie rozkurczowe.

Ze względu na tę właściwość, melisa lekarska może stanowić alternatywę dla sztucznych tabletek o działaniu rozkurczowym, szczególnie polecanym kobietom, które cierpią na bóle brzucha w okresie menstruacji.

zamykanie naczynek poznań cena Ciekawą alternatywą są schodołazy kroczące. Sprawdzą się zarówno w domu jak i w miejscach publicznych. Opaliński

Oprócz działania uspokajającego i rozkurczowego, melisa lekarska jest składnikiem aktywnym wielu popularnych maści przeciw opryszczce.

Dlatego osobom, które cierpią na tę przypadłość, oprócz stosowania maści na opryszczkę, zaleca się jeszcze wykonywanie kompresów z liści melisy lekarskiej, które skrócą czas leczenia.

You may have missed