Kozieradka pospolita

Nasiona kozieradki pospolitej mają szerokie zastosowanie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Po pierwsze, jej działanie wzmacnia organizm, więc stosowanie nasion z tej rośliny w postaci naparów czy herbat jest polecane osobom przebywającym długotrwałe choroby oraz przy ogólnym uczuciu osłabienia. Jeśli cierpisz na problemy z układem pokarmowym, kozieradka pospolita pomaga zregenerować błonę śluzową żołądka. Jest również lekiem ziołowym przynoszącym dobre efekty na różnego rodzaju problemy gastryczne.

choroby.cywilizacja.com.pl stomatologia gorzów wlkp odchudzanie z dietą dąbrowską ośrodek ewy dąbrowskiej wczasy z dietą

Oprócz problemów związanych z układem pokarmowym, kozieradka pospolita pomaga łagodzić objawy kaszlu, które towarzyszą grypie i przeziębieniom. Oprócz zastosowania wewnętrznego, nasiona tej rośliny łagodzą stany zapalne skóry, takie jak podrażnienia, zaczerwienienia. Również przy większych dolegliwościach takich jak wrzody, obrzęki czy ropne zapalenie skóry, nasiona kozieradki działają wspomagająco. Ze względu na swoje działanie łagodzące i zmiękczające skóry, nasiona tej rośliny jest wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, szczególnie przy produkcji kremów czy maseczek do twarzy.

You may also like...