4 grudnia 2021

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Kobiety u lekarza

Dość powszechnym zjawiskiem jest fakt, że wiele osób unika systematycznych wizyt u lekarza. Takie postępowanie jest bardzo nierozsądne, bowiem część chorób może rozwijać się całkowicie bezobjawowo. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet. Warto wspomnieć, że najczęściej wykrywanymi nowotworami u pań jest rak szyjki macicy, rak piersi oraz rak jajnika. Wszystkie te nowotwory można wykryć u ginekologa. Tymczasem wiele kobiet nie wykonuje regularnie cytologii.

https://www.formeds.com.pl/faq/85/Inulina prześwietlenie rentgen rtg zębów poznań rtg zębów na Piątkowie w Poznaniu http://stomatologiczne.net.pl/

Pomimo że wizyta u ginekologa powinna odbywać się przynajmniej raz w roku, kobiety często zapominają o tym fakcie. Zazwyczaj zjawiają się u specjalisty wówczas, gdy guz nowotworowy osiągnął znaczne rozmiary. W takich przypadkach leczenie jest trudniejsze, lecz nie niemożliwe. Obecnie przygotowane są specjalne programy dla kobiet, zwłaszcza tych, które znajdują się w grupie ryzyka. W ramach tego programu panie mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych lub mammograficznych. W ten sposób można skontrolować stan swojego zdrowia.