Internet w przedsiębiorstwie

Ciężko wyobrazić sobie życie bez korzystania z internetu. Potrafi on być szalenie przydatny i ułatwiać nam funkcjonowanie w wielu aspektach. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw, które mogą używać sieci w licznych celach.

Podstawowa kwestia to komunikacja mailowa. Bez poczty elektronicznej nie może działać w zasadzie żadna firma, ponieważ tą drogą nawiązuje się kontakty z dostawcami i klientami. To szybka forma komunikacji, która nie generuje dodatkowych kosztów i stopniowo wypiera tradycyjną korespondencję listową.

Jakiego typu łącze powinno znajdować się w firmie? Doradcy z pewnością będą sugerowali łącze stacjonarne – z sieci kablowej lub od operatora telekomunikacyjnego. Mobilny internet może być stosowany dodatkowo, by nie odcinać od łączności ze światem pracowników, którzy akurat będą w terenie. W siedzibie firmy najlepiej postawić na kombinację sieci bezprzewodowej oraz LAN.

Użytkownicy laptopów podłączą się do WiFi, natomiast większość pracowników posługujących się „normalnymi” pecetami użyje kabli Ethernet.

Może Ci się również spodoba