11 sierpnia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Internet w przedsiębiorstwie

Ciężko wyobrazić sobie życie bez korzystania z internetu. Potrafi on być szalenie przydatny i ułatwiać nam funkcjonowanie w wielu aspektach. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw, które mogą używać sieci w licznych celach.

Podstawowa kwestia to komunikacja mailowa. Bez poczty elektronicznej nie może działać w zasadzie żadna firma, ponieważ tą drogą nawiązuje się kontakty z dostawcami i klientami. To szybka forma komunikacji, która nie generuje dodatkowych kosztów i stopniowo wypiera tradycyjną korespondencję listową.

Jakiego typu łącze powinno znajdować się w firmie? Doradcy z pewnością będą sugerowali łącze stacjonarne – z sieci kablowej lub od operatora telekomunikacyjnego. Mobilny internet może być stosowany dodatkowo, by nie odcinać od łączności ze światem pracowników, którzy akurat będą w terenie. W siedzibie firmy najlepiej postawić na kombinację sieci bezprzewodowej oraz LAN.

Użytkownicy laptopów podłączą się do WiFi, natomiast większość pracowników posługujących się „normalnymi” pecetami użyje kabli Ethernet.