23 września 2023

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Duzi gracze doradzą dużym

Jak wygląda struktura rynku doradztwa informatycznego? Jest ona dość złożona i przy tym różnorodna. Bardzo aktywne są duże przedsiębiorstwa, które specjalizują się w doradzaniu klientom. Siłą rzeczy są to duzi i cenni klienci, którzy potrzebują rozwiązań w krótkim czasie i o daleko idącej efektywności. Tam, gdzie w grę wchodzą spore pieniądze liczy się czas i jakość wykonania.

Mając dużą grupę fachowców pracujących w zespołach doradcy są w stanie dostarczyć korporacjom i dużym producentom rozwiązania IT, które spełnią ich oczekiwania. Rzecz jasna wymaga to pewnej dozy analiz i symulacji, ale nie jest to nic takiego, z czym solidnie wyedukowani specjaliści sobie nie poradzą. Duże centra doradcze raczej rzadko są zainteresowane małymi klientami. Wyjątek stanowią początkujące firmy z dużym potencjałem do innowacji, które stawiają na nowatorskie rozwiązania.

Czasami stają się one na tyle znaczące, że firma doradcza może ogrzać się przy cieple, które wokół nich powstanie, przypisując sobie (mniej lub bardziej słusznie) część zasług.