23 września 2023

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Domowe jedzenie w diecie psów

Ciężko jest znaleźć psa, który przynajmniej raz na jakiś czas nie jadłby resztek z obiadu lub mięsa czy podrobów kupionych u rzeźnika. Pieski bardzo lubią takie przysmaki, a kiedyś, zanim na rynku pojawił się szeroki asortyment karm, takie smakołyki były podstawą ich diety. Nawet dziś, zwłaszcza na wsi i w małych miasteczkach, psy często jedzą to, co ludzie. Czy to dobre rozwiązanie? Przeważnie tak, ponieważ podstawowe potrzeby żywieniowe psa nie są bardzo dalekie od naszych.

Problemem może być odpowiednio zbilansowana dawka witamin. Jeśli z jakichś przyczyn pies otrzymuje pokarm przygotowany mu bezpośrednio przez człowieka, warto, aby równocześnie otrzymywał suplementy w postaci na przykład specjalnych przekąsek. Psy cenią je za smak, a równocześnie do ich organizmu trafi wiele cennych składników, które nie zawsze są im dostarczane wraz z codziennymi posiłkami. Rzecz jasna ilość podawanych suplementów warto wcześniej skonsultować z weterynarzem, aby uniknąć ich nadmiernego spożycia.

W internecie, zwłaszcza na forach poświęconych hodowli psów, można łatwo znaleźć szereg gotowych receptur na smaczne i pożywne dania dla pupili, które da się im przygotować w domu. Dzięki właściwym proporcjom i starannie dobranym produktom uzyskamy podobny efekt jak w przypadku profesjonalnych karm gotowych. Bardzo możliwe, że cena takiego żywienia będzie niższa, aczkolwiek należy się liczyć z koniecznością codziennego przyrządzania psu takich specjałów. Jeśli mamy na to czas i możliwości w kuchni, możemy śmiało tak robić.