11 sierpnia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Dlaczego kot powinien jeść mięso?

Wybór karmy dla kota wbrew pozorom wcale nie jest zbyt prostą sprawą. Nie wystarczy wybrać tego produktu, który wygląda naszym zdaniem najlepiej. Karma powinna zostać dobrana do wielkości i wieku kota, a także do jego upodobań.

www.kuszyk-mediacje.pl

Ważne jest, żeby kot w swojej diecie miał odpowiednią porcję mięsa. Może ona być zawarta w dobrze dobranej karmie lub dodatkowo dostarczana w mięsie. Dlaczego jest to takie ważne? Jednym z nawyków żywieniowych kotów jest to, że piją dość mało wody.

W naturze, w przypadku dzikich kotów, nie ma zbyt dużego znaczenia – większość upolowanych przez nie posiłków zawiera płyny, więc są one na bieżąco uzupełniane. Domowe kociaki odżywiają się jednak nieco inaczej. Jeśli jedzą wyłącznie suchą karmę, po pewnym czasie może to skutkować pogorszeniem ich zdrowia.

Brak odpowiedniej ilości wody negatywnie wpływa przede wszystkim na funkcjonowanie nerek. W miarę możliwości, najlepiej więc wprowadzać do kociej diety także mokrą karmę, która jest wilgotna nawet w 70-80%. Dzięki temu okaże się, że w każdym posiłku kot przyjmuje też dodatkową porcję płynów.

Jeśli na co dzień karmimy kota suchą karmą dobrej jakości, nic mu się nie stanie, jeśli mokra karma będzie nieco mniej wartościowa.