30 czerwca 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Dlaczego kocią karmę należy zmieniać stopniowo?

Początkujący kociarze na wstępie swojej przygody z pupilem nie zawsze posiadają wszystkie najważniejsze informacje. Oczywiście, często poszukują informacji o tym, czego będą potrzebować na dobry początek.

Jednocześnie jednak często nie orientują się, jaka karma będzie najlepsza dla ich zwierzaka. Potem przypadkowo trafiają w internecie czy prasie na odpowiednią informację, chcą zmienić kocią dietę i… co dalej? W tej sytuacji często okazuje się, że kot zwyczajnie nie chce jeść innej karmy niż dotychczas.

Nie ma w tym nic dziwnego, nawet jeśli nowa karma jest dla niego bardziej odpowiednia – podobnie jak w przypadku ludzi, nagła zmiana nawyków żywieniowych wcale nie jest łatwa. W takim wypadku dobrze jest stopniowo mieszać dwa rodzaje karmy, dodając trochę nowej karmy do tej, do której przyzwyczajony jest nasz kot.

Proporcje z czasem powinny się zmieniać. Co więcej, należy mieć na uwadze to, że układ trawienny kota będzie przyzwyczajony do konkretnych składników.

www.suldus.pl

Nagła zmiana kociej karmy mogłaby więc prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości, na przykład zaparć. To kolejny argument przemawiający za tym, by zmiany w diecie naszego pupila wprowadzać stopniowo.