13 sierpnia 2020

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Deweloper a obiekty handlowe

Mylą się ci, którzy sądzą, że polityka inwestycyjna deweloperów koncentruje się wyłącznie na aspektach związanych z budową mieszkań czy domów. Oczywiście można przyjąć, że są one centralnym punktem działalności takich podmiotów biznesowych, ale istnieją też inne wymiary ich aktywności. Przede wszystkim chodzi tu o handel oraz usługi, a więc dwie sfery, jakie wymagają dobrej jakości zaplecza lokalowego.

Deweloper może dostarczyć go na dwa główne sposoby. Z jednej strony chodzi o lokale na sprzedaż lub wynajem, które towarzyszą inwestycjom mieszkaniowym. Osiedle, gdzie w części parterowej budynków znajdują się lokale pod sklepy i nie tylko nie stanowią przecież dla nikogo nowości.

Jest jeszcze inna opcja, o jakiej warto powiedzieć. Różne postacie handlowych inwestycji Coraz powszechniej poważni gracze rynku deweloperskiego decydują się również na budowę rozbudowanych kompleksów handlowo-usługowych, korzystając z oferty https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/kurtyny-powietrzne. Mogą one przybierać postać zarówno mniejszych lub większych galerii, jak też mniejszych pasaży osiedlowych, których głównym celem jest zapewnienie okolicznym mieszkańcom optymalnego dostępu do handlu i ważnych na co dzień usług.

Nie ma w tym zakresie reguły. Na pewno wszelkie inwestycje handlowe, w których skala rośnie są obciążone większym ryzykiem, aczkolwiek jednocześnie dają zazwyczaj największe szanse na przyciągnięcie intratnych najemców dla wolnych powierzchni. Sukces z galerią rękojmią dla dewelopera Podobnie jak w przypadku inwestycji typowo mieszkaniowych, takich jak wszelkie osiedla, tak w odniesieniu do przedsięwzięć handlowych dość często deweloper decyduje się, aby po jakimś czasie sprzedać powstały obiekt lub oddać go w zarządzanie na przykład funduszu inwestycyjnego lub zewnętrznej spółki. Inwestycje typu duże osiedla to idealne miejsce na usługi dla firm zajmujących się sprzątanie wspólnot mieszkaniowych warszawa.

Możliwości jest sporo. Na pewno udane przedsięwzięcie w postaci chociażby galerii handlowej, jaka dynamicznie działa i przyciąga spore zainteresowanie klientów, pomaga w budowaniu prestiżu dewelopera. Może to zyskać przełożenie na wyższy poziom zaufania do niego i tym samym sprawić, że oddawane do użytku mieszkania będą się cieszyły większym powodzeniem.