Deweloper a obiekty handlowe

Mylą się ci, którzy sądzą, że polityka inwestycyjna deweloperów koncentruje się wyłącznie na aspektach związanych z budową mieszkań czy domów. Oczywiście można przyjąć, że są one centralnym punktem działalności takich podmiotów biznesowych, ale istnieją też inne wymiary ich aktywności. Przede wszystkim chodzi tu o handel oraz usługi, a więc dwie sfery, jakie wymagają dobrej jakości zaplecza lokalowego.

Deweloper może dostarczyć go na dwa główne sposoby. Z jednej strony chodzi o lokale na sprzedaż lub wynajem, które towarzyszą inwestycjom mieszkaniowym. Osiedle, gdzie w części parterowej budynków znajdują się lokale pod sklepy i nie tylko nie stanowią przecież dla nikogo nowości.

Jest jeszcze inna opcja, o jakiej warto powiedzieć. Różne postacie handlowych inwestycji Coraz powszechniej poważni gracze rynku deweloperskiego decydują się również na budowę rozbudowanych kompleksów handlowo-usługowych. Mogą one przybierać postać zarówno mniejszych lub większych galerii, jak też mniejszych pasaży osiedlowych, których głównym celem jest zapewnienie okolicznym mieszkańcom optymalnego dostępu do handlu i ważnych na co dzień usług.

Nie ma w tym zakresie reguły. Na pewno wszelkie inwestycje handlowe, w których skala rośnie są obciążone większym ryzykiem, aczkolwiek jednocześnie dają zazwyczaj największe szanse na przyciągnięcie intratnych najemców dla wolnych powierzchni. Sukces z galerią rękojmią dla dewelopera Podobnie jak w przypadku inwestycji typowo mieszkaniowych, takich jak wszelkie osiedla, tak w odniesieniu do przedsięwzięć handlowych dość często deweloper decyduje się, aby po jakimś czasie sprzedać powstały obiekt lub oddać go w zarządzanie na przykład funduszu inwestycyjnego lub zewnętrznej spółki.

Możliwości jest sporo. Na pewno udane przedsięwzięcie w postaci chociażby galerii handlowej, jaka dynamicznie działa i przyciąga spore zainteresowanie klientów, pomaga w budowaniu prestiżu dewelopera. Może to zyskać przełożenie na wyższy poziom zaufania do niego i tym samym sprawić, że oddawane do użytku mieszkania będą się cieszyły większym powodzeniem.

You may also like...