30 czerwca 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Czym dokarmiać bezdomne koty?

Na pytanie o to, co najczęściej jedzą koty, wielu z nas pewnie odpowie bez wahania: mleko. W rzeczywistości jednak okazuje się, że szczęśliwi posiadacze kociaków rzadko kiedy sięgają po tego rodzaju pożywienie.

O tym, co w rzeczywistości jedzą koty powinni wiedzieć nie tylko ich właściciele. To ważne informacje również dla osób, które w porywie dobrego serca chętnie dokarmiają bezdomne koty.

Nawet, jeśli nie jesteś właścicielem kota, dokarmiając go, powinieneś czuć się za niego nieco odpowiedzialny. To oznacza, że nie powinieneś sięgać po najtańszą karmę, byle tylko podać coś potrzebującemu zwierzakowi.

Oczywiście, nie musisz wybierać tej z górnej półki. Ważne jednak, abyś wybierał karmy dobrej jakości, czyli takie, które zawierają w większości mięso.

Dzięki temu koty, które na co dzień funkcjonują w trudnych warunkach, będą miały znacznie większe szanse, żeby przetrwać. Pamiętaj również, że kupowanie karmy nie zawsze jest konieczne.

Bezdomne koty z przyjemnością zjedzą również samo mięso. Nikt nie mówi, że musisz kupować je specjalnie dla kota – wystarczy podzielić się z nim ścinkami z mięsa, które przygotowujesz na obiad lub niezbyt mocno przyprawionymi resztkami.