11 sierpnia 2022

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

Czy kot potrzebuje jeść warzywa?

Większość z nas wie, na czym polega zbilansowana dieta. Coraz więcej mówi się o tym, że należy jeść różnorodne składniki, między innymi sięgać przynajmniej pięć razy dziennie po owoce lub warzywa.

Wiemy, że są dla nas zdrowe. Właśnie ze względu na to niektóre osoby usiłują przenosić swoje dobre nawyki żywieniowe również do kociej miski.

Czy słusznie? Wszyscy kociarze powinni jak najszybciej uświadomić sobie, że kocie potrzeby znacznie różnią się od ludzkich, więc nie należy ich w żaden sposób ze sobą łączyć. Gdy wkładamy do miski naszego pupila warzywa, najpewniej kierują nami jak najlepsze chęci.

Należy jednak pamiętać, że koty są w pełni mięsożerne. Dla prawidłowego funkcjonowania potrzebują więc białek pochodzenia zwierzęcego, a nie roślinnego. Nie tylko w naszych rękach jest opieka nad kotami poznań.

W błąd często mogą wprowadzać nas również składy karm dla kotów. Wydaje nam się, że jeśli producent dodaje do puszki czy saszetki komponenty pochodzenia roślinnego, robi to z troski o naszego pupila.

To błąd. Tego rodzaju składniki wykorzystywane są przede wszystkim ze względu na korzystną cenę, co czyni je doskonałym wypełniaczem.

Okazuje się, że dla mięsożernego zwierzęcia są nie tylko całkowicie zbędne, ale na dłuższą metę mogą również okazać się szkodliwe.