11 lipca 2020

chicmagazine.pl

Prawdziwy magazyn

AWBUD S.A.

Grupa Awbud S.A. z siedzibą w Ogrodzieńcu specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji budowlanych. Marka powstała w 1989 roku.

Pragmatiq Kancelaria Prawna Booklet to drukarnia naklejek i etykiet samoprzylepnych Vat ref

We wrześniu 2010 roku do Grupy dołączył Instal Lublin S.A., po czym przeszła ona reorganizację, w wyniku której podmiotem wiodącym został Awbud S.A.

W zakres oferty Grupy wchodzą obecnie: kompleksowe projektowanie i realizacja inwestycji, wykonawstwo prac żelbetowych i instalacyjnych oraz produkcja wyrobów betonowych i betonu towarowego. Firma proponuje kompleksowe rozwiązania dla inwestycji z zakresu energetyki, przemysłu (szczególnie farmaceutycznego, spożywczego i ciężkiego), ochrony środowiska, użyteczności publicznej i infrastruktury. Klientami Grupy Awbud S.A.

są m.in.: AIC Lincoln, Asseco, CMC Poland, Unilever i PepsiCo. W 2014 roku Grupa podpisała z Pentair Poland (wiodącym dostawcą produktów i usług w branży ochrony systemów elektrycznych i elektronicznych) umowę na wykonanie prac projektowych i budowlanych w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Od marca 2011 roku Awbud S.A. obecny jest na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pakietem kontrolnym akcji dysponuje luksemburski fundusz Petrofox, a około 20 % akcji posiadają rodzime fundusze inwestycyjne.

Z dniem 1 stycznia 2015 roku spółka przestała być kwalifikowana do segmentu alertów. Na początku lipca b.r. zanotowała dość duże spadki, obecnie wykazuje systematyczny, choć niewielki wzrost notowań (na poziomie 3 %).